Nositel ceny města Karlovy Vary pan Vladislav Jáchymovský zemřel.
 
V noci z 18. na 19. září 2007
nečekaně zemřel dlouholetý kronikář města, velký patriot a rovněž nositel Ceny města Karlovy Vary pan Vladislav Jáchymovský. Ve svých nedožitých 84 letech byl stále velmi činorodým člověkem, který se aktivně věnoval i věcem veřejným. Jeho nenadálým úmrtím zmizela z Karlových Varů osobnost, která zde zanechala nesmazatelnou stopu o níž jsme všichni věděli, jak své Karlovy Vary miluje. Člověk s neuvěřitelným přehledem a znalostmi karlovarské historie, který byl pro nás všechny, kteří jsme jej znali, studnicí inspirace a informací. Muž, který svou radou a pomocí pomáhal mimo jiné i celé řadě primátorů a jehož názory měly vždy velkou váhu. Byl odborníkem, kterému mnoho karlovarských ulic vděčí za své jméno a jejich obyvatelé to možná ani netuší.
Vladislav Jáchymovský byl ale především vzácným člověkem. Člověkem nesobeckým, vždy ochotným pomoci bez ohledu na vlastní prospěch, člověkem tak skromným a přitom tak moudrým. Je až neuvěřitelné jak názorově blízkým byl i lidem o mnoho desítek let mladším, kteří měli tu čest s ním spolupracovat.
Jedna z nejvýraznějších osobností města  předčasně odešla, svou prací a především svým přístupem k životu a lidem ve svém okolí se však Vladislav Jáchymovský navždy zapsal do našich srdcí a do historie celého města.
 
Karlovarské Radniční listy - ČÍSLO 10


*          *          *
Karlovarského kronikáře a historika Vladislava Jáchymovského
usmrtilo auto.
19.09.2007
 
Dlouholetý karlovarský kronikář a historik Vladislav Jáchymovský, který by se letos dožil 85 let, zahynul v úterý večer po střetu s osobním automobilem. Tragická událost se stala v Karlových Varech dne 18.9.2007 na křižovatce ulic Jáchymovská a Sedlecká, kudy se vracel večer po 22 hodině pěšky z koncertu.
O události dnes informoval mluvčí magistrátu Jakub Kaválek. Podle policie byl chodec po nárazu prvního vozidla odmrštěn do protisměru, kde ho přejel další automobil. Následkem střetů s vozidly utrpěl smrtelná zranění, kterým na místě podlehl.
"Pro Karlovy Vary je to obrovská ztráta. Vladislav Jáchymovský měl nepřeberné množství znalostí, které jsme využívali. Například jakékoliv změny názvů ulic nebo jejich nová pojmenování jsme s ním konzultovali," uvedl Kaválek.
Zdroj: Policie ČR K.Vary, Magistrát města K.Vary, ČTK

*          *          *
V Karlových Varech minulý měsíc tragicky zahynul dlouholetý kronikář a nositel Ceny města Vladislav Jáchymovský. Skončil pod koly auta, když za tmy přecházel silnici, pod níž nedaleko od místa neštěstí vede podchod pro pěší.
Proč ho nepoužil?
Ze stejného důvodu jako stovky dalších obyvatel této části lázeňské metropole. Podchod se nachází na cestě vedoucí od restaurace, kde se pravidelně na konci týdne konají noční zábavy. Jeho osvětlení se neméně pravidelně stává cílem útoků kazisvětů z řad přiopilé mládeže a je dlouhé měsíce totálně zdevastované. Neosvětlenému prostoru se za tmy každý rozumný člověk vedený pudem sebezáchovy podvědomě vyhne. Udělal to i pan Jáchymovský a stálo ho to život. Je načase ukázat prstem: morální vinu za jeho smrt nesou ti, kdo mají na svědomí zničené lampy v tunelu pod silnicí, která se ironií osudu jmenuje Jáchymovská ........
Mladí i odrostlejší spratci, soustavně devastující soukromý a veřejný majetek představují pro naše obce a města trvalou hrozbu.
Začíná to obyčejnou nevychovaností a končí zbytečnou ztrátou lidského života.
Jak dlouho si necháme jejich komunální teror líbit?